انجمن علمی مدیریت صنعتی دانشگاه یاسین

پزشک صنعت

ارائه روشی کاربردی جهت پیاده سازی روش مدیریت ارزش کسب شده EVMS
نویسنده : وحید - ساعت ٢:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٤/۱٠
 

خلاصه مقاله:

از مهمترین و پرکاربرد ترین روشهای اندازه گیری عملکرد و پیشرفت پروژه، متد EVM یا روش مدیریت ارزش کسب شده است. هدف اصلی این تحقیق ارائه روشی کاربردی جهت پیاده سازی مدیریت ارزش کسب شده در پروژه های عمرانی می باشد. مدیریت ارزش کسب شده یکی از موثرترین روشهای مدیریت پروژه برای پروژه هایی که توسط پیمانکاران صورت می گیرد می باشد و از آنجا که اکثر پیمانکاران به قیمت های موجود در در فهرست بهاء سازمان مدیریت و برنامه ریزی توجه خاص دارند لذا در این مقاله که حاصل یک پایان نامه است سعی شده که از این مقادیر در امر کنترل پروژه و به تبع آن در محاسبات روش ارزش کسب شده استفاده شود که با استفاده از این عمل به کاربردی تر شدن روش ارزش کسب شده افزوده شده است. گرچه در مباحث تئوری آمده است که روش ارزش کسب شده یکی از بهترین روشها برای ارزیابی عملکرد پروژه است اما در تعداد و محاسبه پارامترهای این روش پیچیدگی هایی وجود دارد لذا در این مقاله سعی شده است که این روش به ساده ترین شکل ممکن پیاده شود. مطالعه موردی که برای این تحقیق و پیاده سازی روش مورد استفاده قرار گرفته شده در حیطه پروژه های عمرانی و مربوط به پروژه ساخت یک مجتمع مسکونی می باشد.

کلمات کلیدی: مدیریت ارزش کسب شده، فهرست بهاء، ارزیابی عملکرد

نویسندگان: سعید کهریزی - کارشناس ارشد مهندسی صنایع دانشگاه امام حسین (ع)، علیرضا میرمحمدصادقی - استاد یار دانشگاه امام حسین (ع) دانشکده مهندسی صنایع، محمد قربانی سالانقوچ - کارشناسی ارشد مهندسی صنایع دانشگاه امام حسین (ع)


pdf دانلود متن کامل مقاله (این مقاله 11 صفحه pdf با حجم 2.27 مگابایت (MB) و مربوط به چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت پروژه می باشد.)