انجمن علمی مدیریت صنعتی دانشگاه یاسین

پزشک صنعت

گزارش دیدار دانشجویان مدیریت صنعتی دانشکده یا مدیر عامل شرکت صنایع غذایی شکری
نویسنده : وحید - ساعت ۱٠:٥٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/٢٤
 

                                         

شرکت صنایع غذایی شکری با بیش از نیم قرن سابقه درخشان و پیشگام در صنایع غذایی کشور می باشد و محصولات این کارخانه با رعایت استانداردهای جهانی با بالاترین کیفیت در رتبه بالایی بین رقیبان خود قرار دارد. همین امر ما را بر ان داشت تا نشستی با مدیر عامل این کارخانه داشته باشیم و به تبادل اطلاعات بپردازیم


در این خصوص با هماهنگی های صورت گرفته توسط جناب اقای مهندس فاطمی از مدیر عامل این کارخانه جناب اقای شکری دعوت به عمل امد که با حضور دانشجویان رشته مدیریت صنعتی با ایشان به گفتگو بپردازیم.

سوالت دانشجویان بیشتر در خصوص قیمت تمام شده مواد اولیه- زنجیره تامین-کیفیت محصولات-ضایعات- کارخانه-تاثیر یارانه ها بر تولید و برخی از مشکلات عدیده ای که امروز صنایع کشورمان با انها دست و پنجه نرم می کنند بود  و اقای شکری هم با آرامش خاصی به جواب سوالات دانشجویان پرداخت

                 

نکته جالب توجه این بود که ایشان به عنوان یک مدیر موفق به شدت علاقمند به نظرات به روز و علمی در کنار کارهای روزمره کارخانه خود است به دانش تحقیق و توسعه بها داده ومعتقد است که علم وصنعت باید به طور مداوم با یکدیگر در حال تعامل باشند  و همچنین ایشان نگاهی واقع بینانه نسبت به تولید-ثابت شدن قیمت تمام شده مواد اولیه و همچنین طرز رفتار با رقبا وبازار داشتند.ایشان همچنین کاملا بر این قضیه واقف هستند که باید همگام با تحولات روز دنیا بوده و انها را به کار بگیرند این نکته در ارائه محصولات جدید این شرکت به خوبی دیده میشود.

از دید کیفیت محصول نیز در کارخانه شکری استاندارد 5s رعایت میشود و به این مهم رسیده اند که هر جا نظم وجود داشته باشد در کارایی و اثر بخشی نیز تاثیرات بسیار زیادی خواهد گذاشت. از نکات قابل توجه این شرکت میتوان به درصد بسیار پایین ضایعات اشاره کرد که در نوع خود یکی از بهترین دلایل برکیفیت بالای محصولات این شرکت می باشد.

                 

البته یک نکته در بین این دیدار هم مطرح شد که با ارائه یک پیشنهاد جالب در مورد شیوه تعمیر و نگهداری ماشین الات توسط یکی از دانشجویان بسیار مورد توجه مدیر شرکت واقع شد که امید است با ارائه این راهکار این شرکت همچنان در مسیر ترقی گام بردارد.

در اخر از جناب آقای مهندس شهرام فاطمی به خاطر ایجاد هماهنگی های لازم برای ایجاد این گفتگو کمال تشکر را داریم.

 

مدیریت سایت